?

Log in

No account? Create an account

Неймовірна Історія Правління Хлорофітума Першого

коротке то любов і довге то любов

Previous Entry Share Next Entry
Єзиди
тхір, коцарев
olehkots
Давно мені не траплялося таких "відкриттів".

Моя мати випадково дізналася, що один із її учнів за національістю - ЄЗИД. Впершечую! Покопирсавшися трохи енциклопедіями та інтернетом, з'ясували, що це дуже цікаве явище. Єзиди - чи то курди, чи то їхні найближчі родичі (крім Крудистану, особливо багато їх мешкає у Вірменії - туди вони втікли від турків після того, як підтримали у І світовій війні Росію). Але сповідують не іслам, а свою релігію - єзидизм. Взагалі, не зовсім зрозуміло, більш етнічна чи релігійна це група.

Релігія в них бомбова. Суміш зороастризму, християнства, юдаїзму й ісламу. Ось що каже ВВС: "Вони відкидають існування диявола і так само заперечують існування гріха і пекла. Згідно з їхніми уявленнями, коли диявол покаявся перед Господом у власних гріхах, то отримав прощення і відновлення у статусі головного ангела". "Єзиди вірять, що були створені окремо від решти людства і не походять від Адама. Вони чітко дотримуються принципу сегрегації і не змішуються з людьми, поміж яких їм доводиться жити."

А ось із Вікіпедії: "Верховный ангел Малак Тавус (Мелик-Тавус (= Царь-Павлин), Малаки-Таус, Эзазил или Азазель), изображаемый в образе павлина, является символом езидизма." Цей янгол-павич є головним слугою Бога. "Езиды верят, что в конце времен Бог помирится с павшим ангелом" і тому їм начебто заборонено проклинати Сатану.

Крім усього іншого, в єзидів зберігся кастовий устрій суспільства.

Не знаю, як кому, а мені здається, що релігія, котра заперечує існування зла і дуалізм, це щонайменш мило:)

А на картинці, наскільки я розумію - єзидський храм у Лалеш (Ірак).упд: "В езидизме совершенно определённо указано, что Бог только Творец вселенной. Правление миром предоставляется семи ангелам, созданным им. В этой религии Творец представляет всемогущего создателя мира, совершенно устранившегося от него и от его дел. По мнению А.А.Семенова, концепция Бога у езидов в некоторой степени похожа на идею Платона об Абсолюте.

Важное положение в езидизме занимает образ Мелек-Тауза. С ним связаны наиболее противоречивые сведения. Некоторые авторы считают, что Мелек-Тауз - олицетворение зла, а езиды - поклонники дьявола. Однако эти вымыслы не имеют ничего общего с представлениями самих езидов об этом божестве. Мелек-Тауз был первым из семи ангелов, созданных Богом. «И поставил Бог Мелек-Тауза правителем над всеми». Он занимает высокое положение в езидской космогонии. Другие учёные сравнивают его с Демиургом гностиков, поскольку в «Масхафе Раш» Бог говорит ему: «Я вложил всю материю в твои руки». У езидов Мелек-Тауз олицетворяет собой две стороны огня - огонь как свет и огонь как пожар, то есть одновременно Добро и Зло. Если каждый человек представляет собой смешение плохого и хорошего, то каждый езид носит в себе часть Мелек-Тауза. Немилость Бога к нему объясняется по-разному и имеет несколько истолкований. По одной из версий, Мелек-Тауз отошел от Бога из гордости, не желая поклониться созданному человеку. По другой легенде, это неповиновение объясняется его особой преданностью Богу". звідси


  • 1

соррі за оффтоп!

хотів тобі відповісти в літакценті, а там якісь проблеми з камєнтами, та й тут відповідний пост лінь шукати:)
писав там таке: "Дивно Олеже, що ти не помітив, як все змінилося.. Скажи, а скільки ти часу на тиждень читаєш романи зі сторінок книг у порівнянні з часом читання блогів?? Це якраз і воно. Блоги - новий формат читання й нова реальність літератури, і не тільки вони. Дідо Яусс казав, що література - це те, що читають, а їх якраз зараз і читають. Ми знаємо сильних авторів: pani_grunia, ushkal_jr, giggster і ми (ок-ок, не всі) читаємо їх з більшим задоволенням, ніж Дереша чи Карпу. Отак-от. Двотисячники в нас витворили і розвинули блогосферу і прекрасно там почуваються (хоча й з інших поколінь набігло:) А вона і мультимедійна, і гіпертекстуальна, й інтерактивна. Та й оцей-о "товстий журнал", в який і ти пишеш, відповідає тим самим вимогам кібератури. Читання змінилося і хай мені клавіатура відсохне, якщо це не так:)"

Re: соррі за оффтоп!

та да, щось у них там глючить:)

ну бачиш, я з цим не погоджуюся. тобто ясно, що багато читають блоги і все таке, але от я не бачу в цих текстах (зокрема й у своєму "товстому журналі") чогось кардинально нового щодо літератури. особисто в мене, до речі, блоги не витісняють книжок:)). і абсолютизувати роль читача я не схильний;). хоча, звісно, це все суб'єктивно))))

  • 1